<script id="pho-script" data-name="grapetown-demo. booking.premiumhotel.pl" src="https://cdn.premiumhotel.pl/booking-engine/bph.js"></script>

AEROKLUB ZIEMI LUBUSKIEJ

     Aeroklub Ziemi Lubuskiej utworzony w 1957 roku na lotnisku w Przylepie koło Zielonej Góry jako jeden z 46 oddziałów Aeroklubu Polskiego. Obecnie jest jednym z młodszych, a jednocześnie najdynamiczniej rozwijającym
się aeroklubem w Polsce.
     W swojej bazie na lotnisku w Przylepie stacjonuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – nowoczesny Eurocopter EC135. Lotnictwo sanitarne na Ziemi Lubuskiej ma bardzo bogata tradycję i jest ściśle związane z aeroklubem od pierwszych lat jego istnienia. Przylep jest również jedną z dwóch baz Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, często występującej podczas pokazów lotniczych w Polsce i za granicą. Zespół korzysta z czerwonych samolotów Zlin 50 oraz Extra 330.
    Przy aeroklubie działa od 2001 roku Ośrodek Szkolenia Lotniczego, certyfikowany wg europejskich przepisów PART, posiadający znakomitą kadrę, zajmujący się szkoleniem praktycznym i teoretycznym od licencji samolotów ultralekkich, poprzez samoloty, śmigłowce, sterowce, na licencji pilota liniowego kończąc.
     Miejscowość Przylep, gdzie znajduje się Aeroklub, dzieli od GRAPE TOWN tylko 7 km (10 min samochodem). Nie trzeba jechać przez centrum miasta. Wystarczy kierować się na północną obwodnicę Zielonej Góry (Trasa Północna).

Komunikacja miejska: Na lotnisko w Przylepie prowadzi bezpośrednio linia 20. Przy GRAPE TOWN jednak trzeba początkowo jechać linią nr 17 w kierunku centrum, następnie przesiąść się do autobusu nr 20.

AZL Przylep (7 km)

Translate