<script id="pho-script" data-name="grapetown-demo. booking.premiumhotel.pl" src="https://cdn.premiumhotel.pl/booking-engine/bph.js"></script>

Muzeum Etnograficzne to miejsce szczególne – położone na skraju lasu, przy leśnym źródlisku tworzy niesamowite teatrum dawnej wsi. Zebrano tu wiele niezwykle cennych zabytków kultury ludowej z regionu. Zobaczymy tu największy w kraju zbiór drewnianych chałup z Dolnych Łużyc. Unikatowa jest również XVIII wieczna wieża winiarska z Budachowa z ziemną piwniczką i dwoma winnicami.

Lubuskie Muzeum Wojskowe liczy kilka tysięcy eksponatów związanych z historią wojskowości powszechnej i polskiej. Warte zobaczenia są dwie czołowe w skali kraju kolekcje: ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcja lotnicza. Zbiory ciężkiego sprzętu wojskowego oraz samoloty i śmigłowce eksponowane są na terenie 4-hektarowego parku krajobrazowego, a także w pawilonie ekspozycyjnym o powierzchni 600m2. Szczególną atrakcję stanowi plenerowy mini-skansen fortyfikacyjny prezentujący polską, radziecką i niemiecką szkolę inżynierii wojskowej. W XIX-wiecznym pałacu znajdują się ekspozycje stałe: „Dawna Broń”, „Wojsko Polskie 1914-1945”, „Polskie Kobiety-Żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet Myśliwski”, jak i też okolicznościowe wystawy czasowe.

Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich jest podróżą w czasie do świata dawnej Zielonej Góry – położonego na wzgórzach, malowniczego miasta zieleni, winnic, ogrodów i ludzi, którzy związali swoje życie z krzewem winnej latorośli.

Muzeum Ilustracji Książkowej zaprasza małych i dużych w podróż do świata ilustracji i wspomnień z dzieciństwa. W podróż pełną niespodzianek, podczas której wyjaśni się m.in.: dlaczego ilustracje w bardzo starych książkach są zazwyczaj czarno-białe, dlaczego niektóre księgi mimo wynalezienia druku były nadal przepisywane i zdobione ręcznie, jak
wyglądały tygodniki ilustrowane ponad 100 lat temu i jakie wynalazki sprawiły, że dzisiaj są tak kolorowe.

Muzeum Polskiej Wełny zlokalizowane jest w Galerii Handlowej „Focus Mall” przy ul. Wrocławskiej, w pięknych zabytkowych pomieszczeniach pofabrycznych. Ekspozycja prezentuje historię największych niegdyś zielonogórskich zakładów włókienniczych na przestrzeni wieków.

Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jedną z najstarszych instytucji muzealnych na Ziemi Lubuskiej, a swoje początki ma w niemieckim Heimatmuseum założonym w 1922 roku. Zbiory Muzeum liczą ponad 17 tysięcy obiektów i zgromadzone są w działach: sztuki dawnej, sztuki współczesnej, historycznym oraz winiarskim. Ten ostatni jest jedynym tego typu działem w Polsce. Muzeum, obok licznych wystaw czasowych, prezentuje także wystawy stałe, m.in.: Muzeum Wina- prezentujące historię winiarstwa w regionie oraz Muzeum Dawnych Tortur, gdzie ukazano stosowanie prawa karnego ze szczególnych uwzględnieniem procesów czarownic. Historię miasta poznać można na ekspozycji Muzeum Zielonej Góry.

Muzea - mapa

Translate