Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

W Zielonej Górze wciąż powstają nowe obiekty dla dzieci i młodzieży. Miasto poznamy spacerując wzdłuż jednego z najdłuższych ciągów pieszych w kraju, gdzie najmłodsi będą mogli odkryć Szlak Bachusikowy liczący kilkadziesiąt wesołych figurek.
Miłośnikom astronomii proponujemy wizytę w nowoczesnym Planetarium Wenus, a młodych przyrodników z pewnością zainteresuje interaktywne Centrum Przyrodnicze. Warto także skorzystać z bogatej oferty Centrum Rekreacyjno – Sportowego, gdzie na szczególną uwagę zasługuje część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym. Aby zobaczyć jedną z najwyższych palm w Polsce polecamy wizytę w Palmiarni. Warty odwiedzenia jest także Ogród Botaniczny z mini zoo po którym biegają ciekawe świata surykatki.
Wiele tych miejsc znajduje się przy głównej Alei Wojska Polskiego, która prowadzi bezpośrednio z GRAPE TOWN do centrum miasta.
PARKI I PLACE ZABAW
W GRAPE TOWN znajdują się dwa atestowane place zabaw dla dzieci (zewnętrzny oraz wewnętrzny). Chcielibyście spędzić beztroskie chwile przy świetnej zabawie? Odkryjcie inne różnorodne place zabaw dla dzieci znajdujące się w naszym mieście. Zielony przystanek na osiedlu Lechitów to miejsce, gdzie Wasze pociechy poznają świat zwierząt i roślin, a wspinaczka drewnianą wieżę wytworzy w nich pozytywne emocje.

Wagmostaw przy Dolinie Gęśnika to idealne miejsce na rodzinne spacery, wypoczynek oraz aktywnie spędzanie czasu wolnego. Znajdują się tutaj m.in. wyznaczone ścieżki spacerowe, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Na uwagę zasługują także zrewitalizowane parki w Ochli i Kiełpinie.
BOISKA WIELOFUNKCYJNE
Dla spragnionych gier zespołowych w Zielonej Górze znajduje się kilkanaście nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych. Są to boiska do gier m.in. w piłkę nożną, koszykówkę oraz w siatkówkę. Takie kompleksy zlokalizowane są m.in. przy ul. Źródlanej, ul. Francuskiej, ul. Chopina, ul. Wyszyńskiego, ul. Wyspiańskiego oraz przy ul. Zawadzkiego Zośki.
JAZDA KONNA
Jeśli lubicie spędzać aktywnie czas wolny na świeżym powietrzu z dawką pozytywnej adrenaliny, zachęcamy do nauki jazdy konnej. Zapraszamy także doświadczonych jeźdźców do zapoznania się z bogatą ofertą stadnin koni znajdujących się w naszym mieście. Zlokalizowane są przy ul. Prostej, ul. Olimpijskiej (Drzonków – WOSIR) oraz przy ul. Skokowej (Przylep – Lotnisko sportowe).
PALMIARNIA
Palmiarnia zaprasza miłośników egzotycznej roślinności. Zobaczyć tu można jedną z najwyższych palm w Polsce, kolorowe gatunki ryb oraz żółwie. Wewnątrz szklanej konstrukcji znajdują się dwa tarasy widokowe, z których przy dobrej pogodzie podziwiać można panoramę miasta. Na uwagę zasługuje także potężny, 2-tonowy zegar w całości wykonany z drewna. Dodatkową atrakcją jest aż 7 akwariów z różnorodnymi rybami.

Największe z nich mieści około 10 tysięcy litrów wody. To w nim pływają najokazalsze gatunki m.in.: rekiny sumowate, sumy afrykańskie, liny, a także piranie. Warto uważnie się rozglądać, gdyż na drzewach wypatrzyć można zwisające cytryny oraz owoce kawy. Na spragnionych smacznego jedzenia czekają restauracja zlokalizowana na parterze oraz kawiarnia znajdująca się na pierwszym piętrze.

DOJAZD MZK: Grape Town – Palmiarnia
PARK WINNY
W otoczeniu Palmiarni usytuowany jest Park Winny, nawiązujący do wielowiekowych tradycji winiarskich miasta. Poza pokazową winnicą, znajduje się tutaj m.in. plac zabaw oraz labirynt. Cały park urozmaicają kaskady wodne sprawiając, że jest to idealne miejsce do spotkań i spacerów.

DOJAZD MZK: Grape Town – Park Winny
CENTRUM REKREACYJNO - SPORTOWE (HALA CRS)
Ten nowoczesny obiekt sportowo – rekreacyjny to gratka dla małych i dużych. Nikt z pewnością nie będzie się tutaj nudził. Do dyspozycji gości jest hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy osób, w której odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne na poziomie światowym, sauna, squash, restauracja, sala zabaw, sklep sportowy, odnowa biologiczna oraz siłownia. Na szczególną uwagę zasługuje część basenowa z efektownymi zjeżdżalniami i balonem wodnym.

DOJAZD MZK – Grape Town – Hala CRS
PARK LINOWY "GĘSIE TARASY"
Jedna z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych w zielonogórskiej Dolinie Gęśnika. Park linowy „Gęsie Tarasy” o łącznej długości 290 metrów zawieszony jest nad malowniczym strumieniem, a w jego skład wchodzą m.in. dwie zjeżdżalnie, elementy do wspinaczki oraz kolejka tyrolska.

DOJAZD MZK – Grape Town – Dolina Gęśnika
OGRÓD BOTANICZNY Z MINI ZOO
Pierwotnie ogród służył m.in. popularyzacji, upiększaniu i pielęgnacji drzew i roślin zielnych. Niestety po 1945 roku miejsce to zostało zaniedbane, a ponowne otwarcie miało miejsce dopiero w 2007 roku. Jego powierzchnia wynosi 2,43 ha, a rośliny podzielone są tutaj na pięć działów tematycznych. Dodatkowy teren przylegający do Ogrodu zajmuje mini ZOO, w którym na najmłodszych czeka wiele wspaniałych atrakcji – które dziecko nie ulegnie drapieżnemu urokowi surykatki i nie westchnie z zachwytem na widok barwnego pawiego ogona?
PARK TRAMPOLIN - SKOKOLOCO
Odkryj świat nieograniczonej zabawy w parku trampolin „Zajawka”, wyjątkowej atrakcji turystycznej, która łączy aktywność fizyczną z doskonałą zabawą dla całej rodziny. Nowoczesny, interaktywny i klimatyzowany park trampolin oferujący strefę "Kids Play", zaopatrzony 37 trampolin zapewni twojej rodzinie dziką rozrywkę połączoną z treningiem.
SZLAK BACHUSIKOWY
Poszukiwaczom przygód proponujemy Szlak Bachusikowy. Blisko 50 zabawnych figurek, nawiązujących do winiarskiej tradycji miasta, czeka na odkrycie. Większość bachusików najlepiej czuje się na zielonogórskim deptaku. Nic dziwnego, to jeden z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce, pełen kawiarenek i klubów. To właśnie tu latem odbywają się barwne imprezy cykliczne, jak np. „Winobranie czy Lato Muz Wszelakich”.
DZIKA OCHLA - PARK LINOWY I KĄPIELISKO
To miejsce na doskonałą zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród atrakcji parku linowego znajdują się m.in. dmuchańce, statek piracki, ścianka wspinaczkowa oraz rowery wodne. Na terenie obiektu istnieje możliwość zorganizowania ogniska, biwakowania, gry w piłkę siatkową, piłkę nożną i tenisa stołowego. Do dyspozycji dzieci znajdują się tu m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice oraz basen odkryty.
CENTRUM NAUKI KEPLERA - CENTRUM PRZYRODNICZE ORAZ PLANETARIUM
To nowoczesna placówka edukacyjna, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Wraz z Planetarium Wenus tworzy Centrum Nauki Keplera. W Centrum Przyrodniczym znajdziemy ekspozycje czasowe i stałe. Tą ostatnią tworzą 32 interaktywne stanowiska, które odnoszą się do różnych dziedzin: fizyki, biologii, wiedzy o człowieku i Ziemi. Eksponaty pozwalają na aktywne poznawanie szeregu zjawisk przyrodniczych, inspirują, pobudzają umysł, wywołują skojarzenia, skłaniają do stawiania pytań i do szukania na nie odpowiedzi. Nowoczesne cyfrowe Planetarium ma przybliżyć odwiedzającym tematykę gwiazd, planet i galaktyk poprzez projekcje na olbrzymiej kopule. Odwiedzający znajdą tu również „Jaskinię Światła” oraz ekspozycję astronomiczną „Układu Słonecznego”.

DOJAZD MZK: Grape Town – Planetarium
Jesteś zainteresowany zorganizowaniem konferencji w Grape Town Hotel?

Odezwij się na marketing@grapetownhotel.pl lub na numer +48 51 785 46 49