Muzeum Etnograficzne

To miejsce szczególne – położone na skraju lasu, przy leśnym źródlisku tworzy niesamowite teatrum dawnej wsi. Zebrano tu wiele niezwykle cennych zabytków kultury ludowej z regionu. Zobaczymy tu największy w kraju zbiór drewnianych chałup z Dolnych Łużyc. Unikatowa jest również XVIII wieczna wieża winiarska z Budachowa z ziemną piwniczką i dwoma winnicami.

Muzeum Wojskowe

Liczy kilka tysięcy eksponatów związanych z historią wojskowości powszechnej i polskiej. Warte zobaczenia są dwie czołowe w skali kraju kolekcje: ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcja lotnicza. Zbiory ciężkiego sprzętu wojskowego oraz samoloty i śmigłowce eksponowane są na terenie 4-hektarowego parku krajobrazowego, a także w pawilonie ekspozycyjnym o powierzchni 600 m². Szczególną atrakcję stanowi plenerowy mini skansen fortyfikacyjny prezentujący polską, radziecką i niemiecką szkołę inżynierii wojskowej.
W XIX-wiecznym pałacu znajdują się ekspozycje stałe: „Dawna Broń”, „Wojsko Polskie 1914-1945”, „Polskie Kobiety-Żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet Myśliwski”, jak i też okolicznościowe wystawy czasowe.

Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich

Jest podróżą w czasie do świata dawnej Zielonej Góry – położonego na wzgórzach, malowniczego miasta zieleni, winnic, ogrodów i ludzi, którzy związali swoje życie z krzewem winnej latorośli.

Muzeum Ilustracji Książkowej

Zaprasza małych i dużych w podróż do świata ilustracji i wspomnień z dzieciństwa. W podróż pełną niespodzianek, podczas której wyjaśni się m.in.: dlaczego ilustracje w bardzo starych książkach są zazwyczaj czarno-białe, dlaczego niektóre księgi mimo wynalezienia druku były nadal przepisywane i zdobione ręcznie, jak wyglądały tygodniki ilustrowane ponad 100 lat temu i jakie wynalazki sprawiły, że dzisiaj są tak kolorowe.

Muzeum Polskiej Wełny

Zlokalizowane jest w Galerii Handlowej „Focus Mall” przy ul. Wrocławskiej, w pięknych zabytkowych pomieszczeniach pofabrycznych. Ekspozycja prezentuje historię największych niegdyś zielonogórskich zakładów włókienniczych na przestrzeni wieków.

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Jest jedną z najstarszych instytucji muzealnych na Ziemi Lubuskiej, a swoje początki ma w niemieckim Heimatmuseum założonym w 1922 roku. Zbiory Muzeum liczą ponad 17 tysięcy obiektów i zgromadzone są w działach: sztuki dawnej, sztuki współczesnej, historycznym oraz winiarskim. Ten ostatni jest jedynym tego typu działem w Polsce. Muzeum, obok licznych wystaw czasowych, prezentuje także wystawy stałe, m.in.: Muzeum Wina- prezentujące historię winiarstwa w regionie oraz Muzeum Dawnych Tortur, gdzie ukazano stosowanie prawa karnego ze szczególnych uwzględnieniem procesów czarownic. Historię miasta poznać można na ekspozycji Muzeum Zielonej Góry.
Jesteś zainteresowany zorganizowaniem konferencji w Grape Town Hotel?

Odezwij się na marketing@grapetownhotel.pl lub na numer +48 51 785 46 49