<script id="pho-script" data-name="grapetown-demo. booking.premiumhotel.pl" src="https://cdn.premiumhotel.pl/booking-engine/bph.js"></script>

       W Muzeum Etnograficznym można zobaczyć największy w kraju zbiór drewnianych chałup z Dolnych Łużyc, unikatowa jest również XVIII wieczna wieża winiarska z Budachowa. Znaczną część zbiorów skansenu w ochli stanowią dawne sprzęty rolnicze, meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. 

       Rozpoczęcie następuje przy Grape Town al. Wojska Polskiego 79, którą to drogą trzeba się kierować do ul. Stefana Wyszyńskiego. Następnie wzdłuż ścieżki rowerowej zmierzamy w kierunku ul. Botanicznej przy której znajduje się ogród z mini ZOO. Podążając dalej, docieramy do Ochli (Muzeum Etnograficzne). Trasa powrotna wiedzie przez ul. Kąpielową oraz ul. Jędrzychowską. 

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. DUCHA 
 
OGRÓD BOTANICZNY (ul. Botaniczna 50) 
Ogród powstał według projektu inspektora Rickhebena. Po II wojnie światowej cały obszar został zaniedbany, lecz ponowne jego otworzenie miało miejsce w 2007 roku. Dodatkowy teren obok ogrodu, zajmuje mini ZOO, w którym dla najmłodszych czeka wiele atrakcji.
    Więcej informacji: https://visitgrapetown.pl/zabytki/
 
OŚRODEK REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWY / DZIKA OCHLA (ul. Botaniczna 65) 
Ośrodek z akwenem wodnym zasilanym przez potok Pustelnik. Czynny w sezonie letnim. Na terenie obiektu jest możliwość aktywnego spędzenia czasu. Obok ośrodka, znajduje się park rozrywki o nazwie Dzika Ochla z wieloma atrakcjami, takimi jak: park linowy, przejazd tyrolką nad stawem, zabawy na dmuchańcach, pływanie łódkami i wiele innych.
    Więcej informacji: https://visitgrapetown.pl/dla-dzieci/
 
MUZEM ETNOGRAFICZNE (Ochla, ul. Muzealna)
     Więcej informacji: https://visitgrapetown.pl/zabytki/
 
Translate