<script id="pho-script" data-name="grapetown-demo. booking.premiumhotel.pl" src="https://cdn.premiumhotel.pl/booking-engine/bph.js"></script>

LUBUSKIE - KRAINA WINEM I MIODEM PŁYNĄCA

     Lokalni pszczelarze i winiarze zaplanowali pierwszy w kraju szlak wina i miodu – z 14 przystankami po drodze. Jego trasa biegnie w pobliżu GRAPE TOWN. Na szlaku można się przespać, napić boskiego trunku, posmakować pszczelarskich wyrobów.

Więcej na stronie: http://www.szlakwinaimiodu.pl/

1. Winnica Cantina w Mozowie,

2. Winnica Cantina Karoliny i Mariusza Pacholak w Mozowie, gmina Sulechów. Winnica założona została w 2006 roku. Uprawiane są tutaj odmiany przerobowe, m. in.: Riesling, Regent, Dornfelder. Przy bramie winnicy znajduje się kapliczka św. Urbana I – patrona winnic, rolników i dobrego urodzaju oraz zabytkowa XIX-wieczna beczka o pojemności 3510L. Winnica zaprasza na spotkania rodzinne w plenerze.

Przyjmowane są także grupy zorganizowane. Więcej na stronie:
www.winnicacantina.pl

3. Winnica Kinga, Stara Wieś 28, tel. 068 387 28 43. Uprawą winorośli zajmują się od 1985 r. Wino z tej winnicy wpisane zostało na listę produktów tradycyjnych.

4. Winnica Na Leśnej Polanie, Proczki 3, gm. Zabór, tel. 609 179 127 Małgorzata i Jarosław Lewandowscy uprawiają około 50 odmian winorośli, produkują wina deserowe, ocet winny, sok.

5. Winnica Miłosz, Łaz 6, gm. Zabór, tel. 609 882 325. Na winnicy rośnie ponad 2,5 tyś. krzewów winorośli, w tym tradycyjne zielonogórskie odmiany. Właściciele zapraszają na degustacje.

6. Winnica Julia, Stary Kisielin, tel. 603 382 854 Jest to rodzinna winnica, na której posadzono m.in. sadzonki pozyskane z historycznych, zielonogórski winorośli. Jest tu również altana z widokową wieżyczką.

7. Muzeum Etnograficzne, Ochla, ul. Muzealna 5 Skansen w Ochli to 51 obiektów architektury wiejskiej zebranych z 29 miejscowości (z okresu od XVII do XX wieku). Muzeum posiada jedyna w Polsce plenerowa ekspozycję winiarską z własną winnicą.

8. Muzeum Wina w Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, al. Niepodległości To jedyna taka prezentacja w Polsce. Eksponaty pokazują bogatą historię winiarstwa w regionie, a także cały proces produkcji trunku- od uprawy winorośli do sprzedaży trunku. Ciekawostką są też fotografie z historycznych Winobrań.

9. W Zielonej Górze można również odwiedzić Winne Wzgórza oraz sklep winiarz.pl, w którym kupić można akcesoria i literaturę winiarską.

10. D.M.S. Nocoń, Świdnica koło Zielonej Góry, ul. Wypoczynek 2. Rodzinna firma, która zajmuje się pszczelarstwem od 28 lat. Produkuje miód, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy i napój miodowo-owocowy.

11. Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk Ośrodek doradztwa organizuje szkolenia winiarskie oraz targi rolnicze, na których wystawiają się winiarze. LODR dysponuje bazą noclegową i konferencyjną.

12. Winnica w Paradyżu. Nie tylko pocysterski zespół klasztorny może przyciągnąć gości do Paradyża. W 2002 r.przy klasztorze posadzono 5 tys. sadzonek winorośli- głównie dla owoców, z których powstają przetwory.

13. Skansen pszczelarski, Pszczew, ul. Kasztanowa Skansen, jakich mało – z plastrami miodu i wosku, odgłosami pracy pszczół i pachnący kitem.

14. Miody nadnoteckie, Gralewo 100, gm. Santok Miód z gospodarstwa Wiesława Dudka został wpisany na listę produktów tradycyjnych.

15. Pałac i winnica Mierzęcin znany już jest w województwie jako hotel i centrum konferencyjne. A tuż obok pałacu położona jest największa w naszym województwie winnica.

Translate